Účasť na Agrokomlexe 2012

30.08.2012 09:58

Výstavisko Agrokomlex sa už tradične v mesiaci august pripravuje na najväčšiu výstavu roka. Podobne ako v predchádzajúcom roku, tento rok sme už po druhý krát dostali na Agrokompexe svoj prezentačný a výstavný priestor, kde sme okrem samotnej MAS mikroregiónu Teplička predstavili aj našich remeselníkov a umelcov. Samotná výstava sa konala 23. - 26. augusta 2012.

V prvý deň výstavy sme mali možnosť v rámci vystúpení folklórnych, tanečných a speváckych skupín vidieť aj dva naše súbory. V dopoludňajšom programe vystúpila FS Dolina z Omšenia, popoludní predviedla svoje vystúpenie Teplanka. Vo svojom pásme ukázala ako sa kedysi slávili dožinky.

Počas celej výstavy boli v našom stánku Marian Padyšák so synom Marianom ml. Okoloidúcim isto učarovali ich nádherné drevorezbárske plastiky, ktoré vystavovali. Mnohí sa zastavili, aby videli zručnosť majstrov priamo pri práci. Pútavá bola i výstava častí Teplanského kroja, ktorú priniesla pani Kováčová z Trenčianskej Teplej. O možnostiach kúpeľnej liečby v našich kúpeloch informovala záujemcov Patrícia Šimečková a Janka Kazíková. Počas druhého dňa výstavy mali návštevníci možnosť zastaviť sa v našom stánku, kde im bola poskytnutá bezplatná masáž krčnej chrbtice profesionálnou masérkou z Kúpelov Trenčianske Teplice. O službu bol obrovský záujem.

Sobotné dopoludnie bolo venované prezentácii krojov zo všetkých regiónov Slovenska. Prezentácia prebiehala formou módnej prehliadky. Z nášho regionu sme predstavili Omšenský a Teplanský kroj. Mužský odev z Omšenia prezentoval aj pán starosta Jozef Marček. Detský kroj z Teplej predviedla 6-ročná Lea. Celkovo mali diváci možnosť vidieť 10 našich krojov.

Účasť na Agrokomplexe nám opäť pomohla pri propagovaní nášho územia a tiež sme mali možnosť ukázať, čo naši ľudia dokážu. V budúcom roku sa plánujeme na Agrokomlexe odprezentovať znova. Privítame záujem aj ďalších našich šikovných remeselníkov, ktorí majú záujem ukázať svoju prácu.

 

 

Späť