Odborná exkurzia v regióne MAS Vršatec

11.02.2014 11:15

Možností ako sa dozvedieť niečo viac o fungovaní iných  Miestnych Akčných Skupín a ich činnosti je viacero. No tou najzaujímavejšou je „vidieť to na vlastné oči“. Preto sa skupina účastníkov z rôznych oblastí verejného a súkromného života mikroregiónu Teplička zúčastnila odbornej exkurzie v regióne MAS Vršatec.

Počas dvoch dní sme veľa počuli, videli a aj ochutnali. V piatok 7.2.2014 sme navštívili kanceláriu MAS Vršatec, kde si pre nás pripravili prezentáciu úspešných projektov, ktoré zmenili a menia ich mikroregión. Lepšie ako 100-krát počuť, je raz vidieť, a preto sme niektoré z nich videli na vlastné oči – v Hornej Súči a Dolnej Súči.

Následne sme sa presunuli na Gazdovstvo Uhliská v Trenčianskej Závade. Miesto, ktoré sa neustále rozvíja a pracuje na službách pre svojich zákazníkov, využíva potenciál prostredia naplno. Majiteľ nám v krátkosti zhrnul celý priebeh a náročnosť budovania tohto nádherného miesta. V krásnej drevenej kolibe sme si vychutnali obed a zdieľali so svojimi dojmami. Čakala nás však ešte prehliadka areálu, zvierat a ochutnávka miestnych výrobkov. Nadšené teda boli aj naše chuťové poháriky. Každý si našiel to svoje. Syry, klobásky, mäso na objednávku, paštéty...

Presunuli sme sa na Hotel Vršatec a po večeri nás čakal spoločenský večer, neformálne rozhovory a debaty na tému o možnostiach využitia potenciálu mikroregiónu Teplička podľa vzoru MAS Vršatec.

Sobota 8.2.2014 už síce nebola taká akčná a „chutná“ ako predchádzajúci deň, avšak o nič menej dôležitá. S prichádzajúcim novým programovacím obdobím je potrebné poznať aj možnosti čerpania finančných prostriedkov  z EÚ v období 2014-2020. Po krátkej prestávke nasledovala diskusia.

Po obede bola odborná exkurzia ukončená poďakovaním z úst nášho štatutárneho zástupcu PhDr. Štefana Škultétyho. Po dvoch dňoch, ktoré boli plné informácií ale aj zážitkov sme sa vracali domov s nádejou, že nasledujúce obdobie využijeme ešte efektívnejšie, a prispejeme k rozvoju kvality života obyvateľov a cestovného ruchu v našom mikroregióne Teplička.

Ing. Monika  Hoštáková, kancelária MAS MT

Späť