Mikroregión sme úspešne zdolali

29.05.2012 10:12

„Cesta, ktorá spája“

V sobotu 26.5.2012 sa skupinka turistických nadšencov stretla pri obecnom úrade v Trenčianskej Teplej, aby sa vydali na pochod naprieč mikroregiónom Teplička. Do rezkého turistického kroku nám zahrala, zaspievala a zatancovala Teplanka, folklórny súbor z Trenčianskej Teplej. Celý pochod slávnostne odštartovali starostovia a primátor obcí mikroregiónu.

Vydali sme sa na cestu plnú krásnych zákutí nášho kraja. Prechádzali sme kopcami, lúkami, lesmi, prekračovali sme potôčky. Naša cesta viedla z Trenčianskej Teplej ponad Trenčianske Teplice, smerom na Kyšky, Kamenné vráta, popod Omšenskú babu cez Omšenské lúky až do chotára Dolnej Poruby. Postupne sa k nám pridávali ďalší turisti a deti zo základných škôl mikroregiónu, ktorí využili možnosť pristúpiť na ktorejkoľvek časti pochodu. Niektorí účastníci využili možnosť absolvovať trasu na bicykli.

Na trase čakalo účastníkov niekoľko prekvapení a zastávok. Najprv to bolo stanovište s čapovanou kofolou a pivom, potom nové informačné tabule, ktoré pripravili deti zo ZŠ A. Bagara v Trenčianskych Tepliciach. Ďalšiu občerstvovaciu zastávku sme absolvovali pod Omšenskou babou, s krásnym výhľadom nielen na kopce, ale aj okolitú krajinu. Ďalším prekvapením bolo stretnutie so skautmi z Omšenia, ktorí si pre nás pripravili nielen skautský tábor, ale aj rôzne skautské aktivity. Rovnako aj deti zo ZŠ v Omšení a z Dolnej Poruby pripravili náučné tabule, kde predstavili svoju obec a jej okolie.

No a z Omšenia sme mali už len kúsok do Dolnej Poruby, kde sa konala súťaž vo varení guláša a futbalový zápas. Pre deti boli pripravené rôzne aktivity ako jazda na koni alebo koči, lukostrelba, maľovanie na tvár ...

Po 5 hodinách chôdze našim krajom sme do cieľa dorazili síce unavení, ale spokojní, že sme to zvládli a tiež, že nám celou cestou prialo aj počasie.

Veríme, že podobný pochod s rôznymi zastávkami zorganizujeme aj o rok a účasť bude o niečo vyššia :-)

FOTO

Ďakujeme všetkým, ktorí sa pričinili o zdarný priebeh celého podujatia: Turisti z Trenčianskych Teplíc a Omšenia, Základné školy z Dolnej Poruby, Omšenia a Trenčianskych Teplíc, skauti z Omšenia, Dolnej Poruby a Trenčianskej Teplej, spoločnosť JOMIRA, JOMICAR a všetky obce mikroregiónu Teplička.

Táto aktivita sa uskutočnila vďaka podpore spoločnosti Baumit a Centra pre filantropiu, n.o. z programu Tu sa nám páči tu chceme žiť.

Späť