Festival stratených rozprávok v Trenčianskych Tepliciach

13.05.2013 09:44

V sobotu 11. mája 2013 sa v Trenčianskych Tepliciach uskutočnil Festival stratených rozprávok z mikroregiónov Teplička a Naše Považie ako jedna zo spoločných aktivít národnej spolupráce oboch miestnych akčných skupín. Festival bol súčasťou už tradičného podujatia "Míľa pre mamu".

Aj napriek upršanému počasiu sme mohli na Kúpeľnom námestí privítať deti zo základných škôl Plevník - Drienove, Dolné Kočkovce a ZŠ Mládežnícka Púchov, ktoré sa predstavili v prvej časti programu. Divadielka, ktoré si pre nás pripravili, boli ukážkou povestí a príbehov z mikroregiónu Naše Považie. Ich kvalitou a spracovaním bol milo prekvapený aj moderátor podujatia výborný herec a pedagóg Štefan Richtárech.

V ďalšej časti programu sme vzdali úctu všetkým mamám a slávnostne sme otvorili celé podujatie. Privítali sme medzi nami aj vzácnych hostí - generálnu riaditeľku Kúpeľov Trenčianske Teplice, a. s., Andreu Puskailer, starostu obce Trenčianska Teplá Milana Bereca, primátora mesta Trenčianskych Teplíc a zároveň predsedu správnej rady MAS mikroregiónu Teplička Štefana Škultétyho. Deti z MŠ Trenčianske Teplice vystúpili s krátkym programom pre mamičky a následne sme si všetci spoločne mohli zacvičiť Zumbu s deťmi zo ZŠ A. Bagara Trenčianske Teplice.

Popoludní pokračoval Festival stratených rozprávok svojou druhou časťou, v ktorej sa predstavili deti zo ZŠ Trenčianska Teplá, ktoré nám priblížili príbeh o vzniku Trenčianskoteplickej električky. Deti zo ZŠ Omšenie predstavili známu povesť o Kamenných vrátach a deti zo ZŠ A. Bagara Trenčianske Teplice si pripravili príbeh o Živej vode.

Kvôli predpoludňajšiemu dažďu chýbali na Kúpeľnom námestí niektoré obľúbené atrakcie, ale to vôbec neubralo na príjemnej atmosfére a veselej nálade, ktorá tu panovala. K dispozícii bolo viacero sprievodných aktivít – tvorivé dielne, maľovanie na tvár, detský kadernícky salón, čerstvé medovníčky z CVČ sv. Tarzícia, vytvorenie čo najdlhšej ponožkovej reťaze, do ktorej mohli účastníci priniesť ponožky bez páru, záverečná tombola. Popoludní sa aj slniečko rozhodlo pozdraviť deti a dospelých, ktorí vďaka bublifuku vyfúkli naraz snáď najviac bublín v dejinách pešej zóny v Trenčianskych Tepliciach.

 

 

Späť