Agrokomplex 2013

30.08.2013 10:26

Výstavisko Agrokomlex sa už tradične v mesiaci august pripravuje na najväčšiu výstavu roka. Už 3.-krát sme dostali na Agrokompexe svoj prezentačný a výstavný priestor, kde sme okrem samotnej MAS mikroregiónu Teplička predstavili aj výšivkárky pani Posypánková a pani Kováčová.

Spoločne náš región prezentovali aj Kúpele Trenčianske Teplice, a.s. s možnosťou vyskúšania si služieb (masáže) priamo na mieste. Samotná výstava sa konala 22. - 25. augusta 2013.

V prvý deň výstavy nám  pani Kováčová odprezentovala Teplanské kroje, pričom vzbudila záujem u návštevníkov výstavy vyskúšať si tieto nádherné kúsky na vlastnej koži.

Počas celej výstavy boli v našom stánku výstava častí Teplanského kroja, ktorú priniesla pani Kováčová z Trenčianskej Teplej. Zaujala nie len dospelých, ale aj deti, keďže v krojoch boli oblečené aj bábiky.

Sobotné dopoludnie bolo venované prezentácii krojov zo všetkých regiónov Slovenska. Prezentácia prebiehala formou módnej prehliadky. Z nášho regionu sme predstavili Teplanský kroj – ženský, mužský, pre mladé ženy (slobodné) a detský kroj.

Účasť na Agrokomplexe nám opäť pomohla pri propagovaní nášho územia. V budúcom roku sa plánujeme na Agrokomlexe odprezentovať znova. Privítame záujem aj našich šikovných remeselníkov, ktorí majú záujem ukázať svoju prácu.

Kancelária MAS mikroregiónu Teplička

Späť